Zielone szkoły

NADMORSKA KRAINA PEŁNA WSPANIAŁYCH PRZYGÓD - POMORZE ZACHODNIE

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3 39-30+2 29-25+2
4 dni

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • szkoła podstawowa 1-3
 • szkoła podstawowa 4-6
 • gimnazjum
 • liceum

Cena zawiera:

 • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
 • przejazd autokarem
 • miejsca gratis dla opiekunów
 • opiekę pilota
 • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dodatkowych atrakcji

Opis wycieczki

Natura, piękne, szerokie, piaszczyste plaże wraz z otaczającym je Morzem Bałtyckim oraz wydmami, rzeki, pojezierza, lasy, a także istniejące na terenie regionu Parki Narodowe i Krajobrazowe oraz walory kulturowe i historyczne sprawiają, że Pomorze Zachodnie to prawdziwy raj dla wielbicieli turystyki zarówno wypoczynkowej jak i aktywnej. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy wspólnie takie miasta, jak Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje oraz Kołobrzeg.

Dzień I: 

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Szczecina, zwiedzimy wraz z przewodnikiem renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Odbędziemy spacer po zamkowych dziedzińcach, omówione zostaną pomniki i historyczne tablice związane z zabytkiem. Na dużym dziedzińcu przedstawiany jest m.in. XVII-wieczny zegar astronomiczny. Kolejny punkt programu to znajdujące się nad Odrą – Wały Chrobrego. Wieczorem – zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień II: 

Dzień drugi przeznaczymy na zwiedzanie Świnoujścia. Wejdziemy na najwyższą nad Bałtykiem latarnię morską, zwiedzimy fort wschodni będący częścią XIX-wiecznej Twierdzy Świnoujście. Promem przeprawimy się do części uzdrowiskowej, gdzie odbędziemy spacer po parku zdrojowym i promenadzie oraz zobaczymy najdłuższy w Europie falochron. 

Dzień III: 

Dzień trzeci to wizyta w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie udamy się do zagrody żubrów, gdzie z bliska będziemy mogli oglądać wspaniałe okazy. Zobaczymy też Jezioro Turkusowe, cieszące się bardzo dużą popularnością ze względu na szmaragdowy kolor wody. Udamy się także na punkt widokowy. Następnie zwiedzimy letnią stolicę Pomorza Zachodniego, czyli  Międzyzdroje. W słynnym kurorcie zobaczymy Aleję Gwiazd, molo oraz pospacerujemy po promenadzie. Istnieje możliwość wizyty w Gabinecie Figur Woskowych, w którym znajduje się prawie 100 figur woskowych przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego: polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postacie z filmów i bajek.

Dzień IV:

W ostatnim dniu naszej wycieczki odwiedzimy Kołobrzeg, gdzie zobaczymy latarnię morską o wysokości 26m, molo, ratusz, Nową Starówkę, a następnie do wyboru jedna z dwóch atrakcji: rejs statkiem lub wizyta w Aquaparku. Powrót.

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com