Małopolska

WIELICZKA KRAKÓW OŚWIĘCIM

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3 39-30+2 29-25+2
3 dni 340 zł 350 zł 390 zł 435 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • szkoła podstawowa 4-8
 • gimnazjum
 • liceum

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • noclegi 
 • opiekę pilota
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • ubezpieczenie NNW (10tyś)
 • podatek VAT
 • bezpłatne miejsca dla opiekunów 

Cena nie zawiera:

 • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Zakwaterowanie

W pokojach 3-4 i 5-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Opis wycieczki

Podczas tej 3-dniowej wycieczki zwiedzimy najbardziej charakterystyczne miejsca Małopolski, czyli: zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce, jedyny obiekt górniczy na świecie, zachowany w znakomitym stanie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej, zabytki starego miasta, które pozwolą poczuć unikalną atmosferę magicznego Krakowa oraz Muzeum Auschwitz Birkenau, miejsce upamiętnienia zbudowanego przez Niemców obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Naszą przygodę, zgodnie ze staropolską tradycją powitań gości solą, rozpoczniemy od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce. W średniowiecznej Polsce ale i Europie sól była towarem cenniejszym od pieniędzy, a często też je zastępowała. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję przejść wspólnie z przewodnikiem dwukilometrową trasą podziemną. Kilkugodzinny pobyt w solnych podziemiach ma wspaniałe działanie na ludzki układ oddechowy.

DZIEŃ 2

Następnego dnia przejdziemy Drogą Królewską prowadzącą od Bramy Floriańskiej poprzez Rynek Główny, aż do podnóża wzgórza Wawelskiego. Obejrzymy zabytkowe i ważne dla historii miasta kościoły Mariacki i św. Piotra i Pawła, a także będziemy podziwiać wspaniałą architekturę Rynku Głównego z jego centralnym punktem jakim są Sukiennice kryjące obecnie podziemne muzeum. Trakt królewski zamyka wzgórze Wawelskie wraz z zamkiem królewskim, katedrą, dziedzińcem i kaplicami, będącymi miejscem wiecznego spoczynku królów.

DZIEŃ 3

Dzień ostatni przeznaczymy na zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Podczas wycieczki obejrzymy wystawę stałą, oryginalnie zachowane budynki obozowe w głównej części kompleksu - Auschwitz, a także zwiedzimy najważniejsze obiekty w Brzezince: baraki mieszkalne, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów. Wizyta w Muzeum Auschwitz pozwoli przybliżyć uczestnikom okrutny los ponad miliona ofiar największego niemieckiego obozu koncentracyjnego, a także pogłębić wiedzę historyczną na temat tego czym był oraz jak funkcjonował Holocaust.

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com