Dolny Śląsk i Sudety

PRZYGODA NA ZIEMI KŁODZKIEJ

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3 39-30+2 29-25+2
5 dni 535 zł 545 zł 620 zł 690 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • szkoła podstawowa 4-8
 • gimnazjum
 • liceum

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • noclegi 
 • opiekę pilota
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • ubezpieczenie NNW (10tyś)
 • podatek VAT
 • bezpłatne miejsca dla opiekunów 

Cena nie zawiera:

 • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Zakwaterowanie

W pokojach 3-4 i 5-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Opis wycieczki

Region Kotliny Kłodzkiej i Gór Sowich to jeden z najbardziej tajemniczych zakątków naszego kraju.  To tutaj,  w masywach górskich wydrążone są setki kilometrów korytarzy, których nadal nie odkryto. Mówi się ponadto, że w tutejszych pohitlerowskich bunkrach ukryto legendarną Bursztynową komnatę! Zapraszamy do wspólnego odkrycia tajemnic Ziemi Kłodzkiej!

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Pierwszego dnia zwiedzimy z przewodnikiem Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Zagłębimy się w czeluściach Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci oraz Sztolni Czarnej, gdzie znajduje się jedyny podziemny wodospad w Polsce. W ramach rozrywki proponujemy Leśny Park Przygody "Skalisko", znajdujący się w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Stopień trudności poszczególnych odcinków jest zróżnicowany, więc każdy znajdzie tu dla siebie coś na miarę swoich sił i możliwości.

DZIEŃ 2

Dnia drugiego odwiedzimy Park Narodowy Gór Stołowych i Błędne Skały – podczas pieszej wycieczki wejdziemy na szlaki turystyczne wiodące przez skalne labirynty, które kryją całą masę niezwykłych formacji, takich jak Skalne Siodło, Kurzą Stopkę i wiele innych! Następnie - Kaplica Czaszek w Czermnej, niezwykłe miejsce zadumy i melancholii, wielki wspólny grobowiec ofiar wojen śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII. Ściany i sufit wyłożone są tysiącami czaszek i kości ludzkich. Ostatnim punktem w tym dniu będzie Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach, monumentalna świątynia, zwana Śląską Jerozolimą. Miejsce to wygląda niesamowicie nocą, oświetlone przez setki lampek.

DZIEŃ 3

Dzień trzeci poświęcimy na zwiedzanie Twierdzy w Srebrnej Górze, kolejnego tajemniczego i unikatowego obiektu w skali dziedzictwa kulturowego Europy. Nie jest to jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortów i bastionów. Wejdziemy na Bastion Miejski, zwiedzimy części naziemne twierdzy, w tym: Bastion Dolny, Bramę Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec , koronę Donjonu z punktami widokowymi. Poza tym przejdziemy się trasą w kondygnacji parterowej i obejrzymy wystawę kul armatnich. Następnie proponujemy uczestnikom zabawy integracyjne oraz kolację w Formie Biesiady Przy Ognisku.

DZIEŃ 4

Kolejnego dnia zwiedzimy Twierdzę Kłodzką, najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej, wyrastające w samym centrum miasta Rozciąga się stąd wspaniały widok na okolicę, przy dobrej widoczności z bastionu widokowego można podziwiać można: Śnieżnik, Szczeliniec Wielki oraz otaczające Kotlinę Kłodzką góry.

Następnie - Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, gdzie poznamy historię papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. W przyziemiu papierni odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Jest to jedna z największych atrakcji dusznickiego muzeum.

DZIEŃ 5

Ostatniego dnia wycieczki odwiedzimy Zamek Grodno, monumentalną budowlę na wzgórzach, malowniczo położoną na stromym cyplu góry Chojna nad Jeziorem Bystrzyckim.. Wewnątrz zobaczyć można piękne portale, jedną urządzoną komnatę i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej i krzyżom pokutnym. Następnie - Sztolnie Walimskie, tajemnicze tunele drążone w ciągu wielu lat przez III Rzeszę. Niezwykłość tego obiektu od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. 

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com