Wycieczki po Warszawie

CENTRUM NAUKI KOPERNIK i MUZEUM MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ

Cena 46-40+3 39-35+3 34-30+2 29-25+2 24-20+2
1 dzień 90 zł 95 zł 100 zł 105 zł 110 zł

Podne ceny są szacunkowe na rok 2022. Dokładny koszt zostanie przedstawiony po ustaleniu daty wyjazdu i aktualnego kosztu transportu.

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 20 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • szkoła podstawowa 1-3
 • szkoła podstawowa 4-8
 • szkoła średnia

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • realizację programu
 • wyżywienie zgodne z programem
 • opiekę pilota
 • miejsca gratis dla opiekunów 1/15
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek VAT
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • bilety wstępu do CNK (wystawy stałe)

Opis wycieczki

Centrum Nauki Kopernik – jedyne w swoim rodzaju centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. 

Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych.

Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie- muzeum biograficzne poświęcone dwukrotnej Noblistce, polskiej i francuskiej uczonej Marii Skłodowskiej- Curie. Zawiera zbiory pamiątek a spacer po obiekcie poprowadzi Nas przez życie i twórczość chemiczki. 

PROGRAM:

Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie 

Centrum Nauki Kopernik 

Świat w ruchu 

Człowiek i środowisko

Korzenie Cywilizacji

Bzzz!

Strefa Światła

RE: generacja

Teatr Robotyczny

Planetarium (seans) 

Klasy 1-3:

„Polaris” – historię pingwina i niedźwiedzia polarnego, którzy wspólnie budują kosmiczny statek i wyruszają badać tajemnice Kosmosu.

„Astronauta” - film ukazujący wartości ze stosowania technologii w kontekście rozwoju człowieka.

Klasy 4-6:

„Astronauta” - film ukazujący wartości ze stosowania technologii w kontekście rozwoju człowieka.

„Jesteśmy Kosmitami” - film pomagający zrozumieć różnice między obserwacją, eksperymentem a doświadczeniem przy badaniu przyrody.

„Na skrzydłach marzeń” - film o najnowszych osiągnięciach techniki umożliwiających rozwój cywilizacji.

„Jesteśmy astronomami” – film pokazujący, w jaki sposób odkrywamy nowe miejsca w Kosmosie.

Klasy 7-8 i szkoły średnie:

„Klimat – gorący temat” – został stworzony, aby zaspokoić zainteresowanie uczniów tą tematyką.

„Na skrzydłach marzeń” - film o najnowszych osiągnięciach techniki umożliwiających rozwój cywilizacji.

„Jesteśmy Kosmitami” - film pomagający zrozumieć różnice między obserwacją, eksperymentem a doświadczeniem przy badaniu przyrody.

Polecamy rezerwację stolików w pizzerni na Starym Mieście!

Dodatkowo lub zamiennie polecamy: 

Grę miejską: „Tajemnice Starego Miasta“ – koszt 30 zł/osoba przy minimum 35 osobach

Podczas tej gry uczestnicy poznają najciekawsze miejsca w Warszawie, zwane umownie „Warszawskimi naj...“. Najstarszy kościół, najwęższy dom, najwyższy budynek, najbardziej znane ciastko itp. itd.

Czas trwania gry – około 2 - 3 h. (w zależności od tego ile macie Państwo czasu można też grę przedłużyć lub skrócić)

Jak będzie wyglądać gra? Wszyscy spotykają się pod kolumną i tam prowadzący objaśnia na czym gra będzie polegała, uczestnicy dzieleni są na zespoły a następnie ruszają na trasę. Gra miejska to interaktywny sposób poznawania miasta. Każdy z zespołów wyrusza w trasę po określonym rejonie miasta, wyposażony w specjalnie przygotowaną mapę i formularz z zadaniami. Zespoł może iść na trasę z opiekunem (wówczas dzielimy uczestników na tyle grup ilu jest opiekunów) lub samodzielnie – gra toczy się w obrębie Starego i Nowego Miasta więc nie ma tu intensywnego ruchu samochodów. Celem gry jest próba wciągnięcia do samodzielnego poznawania miasta. Na trasie należy odnajdywać ciekawe miejsca, rozwiązywać zadania, odgadywać zagadki. Wygrywa ten zespół, który przejdzie całą trasę w określonym czasie i prawidłowo rozwiąże zadania, ewentualnie odnajdzie agentów. Start i meta są na Placu Zamkowym pod Kolumną.

Dodatkowe koszty, które proponuję (grę  można zrealizować też bez dodatkowych kosztów):

Agenci: Rycerz lub Kat (lub inni) stojący na punktach w określonych miejscach. Agenci mają dla zespołów zadania do wykonania. Obydwaj ubrani są w stroje z epoki i są atrakcją samą w sobie. Rycerz ubrany jest w autentyczną zbroję z mieczem i tarczą a kat w czerwony katowski strój z mieczem oraz pieńkiem. Koszt za „agenta“ ze strojem: 250 zł.

Niespodzianki na trasie:

 • Pączki lub inne ciastka w cukierni jako nagroda za poprawnie wykonane zadanie. Koszt około 4,5 zł za pączka x liczba uczestników
 • Pierogi w pierogarni, jako zadanie: zgadnij co jest w środku? Uczestnicy na jednym z punktów dostają instrukcję dotyczacą odnalezienia pierograni, podania tam hasła, w zamian za które otrzymują pierogi. 

Nagrody - do ustalenia

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com