Wycieczki po Warszawie

ŚLADAMI SZARYCH SZEREGÓW

Cena 46-45+3 44-40+3 39-30+2 29-25+2
1 dzień 50 zł 55 zł 75 zł 90 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

  • szkoła podstawowa 4-6
  • gimnazjum
  • liceum

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • dodatkowych atrakcji

Opis wycieczki

Zapraszamy na wspólną podróż przez Warszawę szlakiem Szarych Szeregów, czyli harcerstwa polskiego w okresie II Wojny Światowej. Usłyszycie wspaniałą opowieść o odwadze, poświęceniu i przyjaźni w trudnych czasach, zobaczycie na własne oczy miejsca związane z historią i działalnością Związku Harcerstwa Polskiego, a także dowiecie się, jak wyglądało życie mieszkańców w okupowanej Warszawie. 

PROGRAM:

Pierwszym punktem wycieczki jest Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki „Kamienie na szaniec”; Zośka, Rudy, Alek oraz Krzysztof Kamil Baczyński, poeta i żołnierz batalionu "Parasol" Armii Krajowej.

Następnie - zwiedzanie al. Szucha – Mauzoleum Walki i Męczeństwa, dawnej siedziby Gestapo, gdzie przesłuchiwany i torturowany był Jan Bytnar „Rudy”. 

W dalszej kolejności zobaczymy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu; słynna kotwica na Pomniku Lotnika, akcja usunięcia niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika, akcja zerwania hitlerowskich flag z Gmachu Zachęty. 

W połowie wycieczki przewidziany jest obiad dla uczestników w pobliskiej restauracji.

Następnie odbędziemy spacer ul. Długą śladami akcji pod kryptonimem Meksyk II, podczas której odbito Rudego z rąk Niemców, znanej jako Akcja pod Arsenałem

Później - przejazd do Muzeum Więzienia Pawiak na ul. Dzielnej, gdzie przetrzymywano Rudego. W Muzeum można zobaczyć m.in. pierwsze wydanie „Kamieni na szaniec”,

Ostatnim punktem programu jest Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce zadumy i oddania hołdu ludziom, którzy z niezwykłym poświęceniem walczyli z okupantem. To tutaj w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki Zośka, Alek i Rudy, ich koledzy, a także autor książki Aleksander Kamiński.

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com