Integracyjne i aktywne

ADVENTURE NAD ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM

Cena 46-45+3 44-40+3 39-30+2 29-25+2
1 dzień 110 zł 120 zł 130 zl 135 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • gimnazjum
 • liceum

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • miejsca gratis dla opiekunów
 • realizacja programu, ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dodatkowo płatnego obiadu 25 zł od osoby

Opis wycieczki

Zajęcia integracyjne z Lazur Travel organizowane są na zielonym terenie wzbogaconym o boiska sportowe, piaszczystą plażę, sale warsztatowe i miejsce na ognisko, a wszystko to w sąsiedztwie pięknych lasów i jeziora. Zaledwie 35 km od Warszawy, abyście poczuli się jak na Mazurach!

Zapewniamy kreatywne spędzanie czasu połączone ze sportową rozrywką i zabawą. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów i animatorów!

Poniższy program przedstawia wstępną propozycję wycieczki szkolnej dedykowanej klasom  liceum.  Głównymi założeniami tego programu są takie aspekty jak: zwiększenie integracji, poprawienie komunikacji i motywacji uczestniczącej w programie grupy oraz uświadomienie roli celów na wielu płaszczyznach funkcjonowania.

Przedstawiona w tym programie oferta stanowi  wstępne propozycje, które mogą podlegać modyfikacjom.

Projekty będą wykonywane zespołowo bądź indywidualnie, przy czym uczniowie będą pracowali w kilku zespołach, bądź to rywalizujących między sobą w poszczególnych konkurencjach, bądź to współpracujących podczas realizacji dużego, wspólnego przedsięwzięcia. 

Każde z zadań jest opracowane w taki sposób, aby zapewnić uczniom odpowiedni poziom fizycznego, ale również i intelektualnego wyzwania, a następnie po jego zakończeniu będzie przeprowadzane omówienie procesów i interakcji zaistniałych podczas jego wykonania. 

PROGRAM:

 „Do pary” – Zadaniem uczniów będzie wylosowanie po jednej karteczce z trzema prostymi czynnościami oraz odnalezienie swojej „drugiej połówki” czyli osoby, która wylosuje kartkę z identycznym zestawem. Ćwiczenie pozornie łatwe okazuje się nie lada wyzwaniem, ponieważ w jego trakcie nie można komunikować się werbalnie.  Zajęcia te mają na celu:

 • przełamanie barier między uczestnikami
 • wzbudzenie zaangażowania
 • wprawienie uczestników w wesoły i pozytywny nastrój
 • humor, śmiech i dobra zabawa

„Cel” - Jest to zabawa, w której uczniowie  podzieleni na zespoły mają za zadanie w jak najkrótszym czasie dotrzeć do wyznaczonego celu. Uczestnicy będą mieli do pokonania liczne korytarze, w których będą znajdowały się różne przeciwności losu. Bardzo często pokonanie trasy będzie zależało od drugiego zespołu, który będzie musiał pomóc w wykonaniu określonego zadania. Głównym celem tej zabawy jest:

 • pomoc innym
 • sens rywalizacji w zespołach (klasach) 
 • współpraca w zespole (klasie) 
 • dążenie do wyznaczonego celu

„Prototyp” - na czas trwania tego zadania uczniowie zamieniają się w firmę produkcyjną podzieloną na kilka działów.  Ich zadaniem jest jak najszybsze odwzorowanie modelu samochodu zbudowanego z klocków. Jak wgląda model wiedzą tylko obserwatorzy.  Przekazują informacje gońcom, którzy z kolei biegną do budowniczych.  Ci ostatni mają za zadanie zbudowanie  dwóch identycznych z oryginałem modeli prototypowego pojazdu.  O sukcesie w tym projekcie decyduje efektywna komunikacja, świadomość wspólnego celu, dobra współpraca i organizacja procesu produkcyjnego.  Cele:

 • Jak skutecznie przekazywać informacje w zespole
 • Obszary odpowiedzialności za realizowane zadania
 • Czym jest proaktywność i jakie daje rezultaty
 • Czym może być i jak powinno wyglądać aktywne dzielenie się wiedzą

„Zwariowana olimpiada” – uczniowie podzieleni na grupy rywalizują ze sobą w 20 różnych konkurencjach, takich jak np. 5-cio osobowe spodnie, Bolkowe narty, Sieć Tekli, Wyścig Rydwanów, Cyrkiel, Gąsienica, Walka kogutów, Rura, Skoczek, Obręcz czy jazda na rowerze przeciwskręt

Ognisko z pieczeniem kiełbasek

„Karły, olbrzymy i rycerze” - zadanie opiera się na popularnej metodzie podejmowania decyzji wykorzystującej w tym celu trzy wzajemnie eliminujące się elementy, a mianowicie: papier, nożyczki, kamień. W proponowanej przez nas wersji tymi trzema elementami są: olbrzymy, karły i rycerze

„Zagadka kryminalna” - gra, w której uczestnicy wcielają się w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Uczestnicy podzieleni na zespoły będą musieli odnaleźć w terenie ukryte szczątki 25 informacji związanej ze śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii będą musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym i umysłowym. Kryminalna zagadka jest to gra o skomplikowanej fabule, która wciąga uczestników w dobrą, bezpieczną zabawę. 

HARMONOGRAM:

07.30 – 07.45 – zbiórka pod szkołą i wyjazd

09.00 – 09.30 – przyjazd do ośrodka w Ryni, wprowadzenie do programu

10.00 – 14.30 – zajęcia zgodnie z programem

14.30 – 15.30 – ognisko z pieczeniem kiełbasek lub obiad

15.30 – 17.00 – zajęcia zgodnie z programem

17.00 – 17.30 – zakończenie

17.30 – 19.00 – powrót do Warszawy

Dodatkowo proponujemy obiad w cenie 25 zł osoba

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com