Gry miejskie

WIELKA BITWA NA MAŁYM GROCHOWIE

Cena 46-45+3 44-40+3 39-30+2 29-25+2
1 dzień 65 zł 60 zł 65 zł 60 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • szkoła podstawowa 4-8
 • szkoła średnia

Cena zawiera:

 • realizację programu
 • poczęstunek w cukierni – po realizacji jednego z zadań uczestnicy muszą znaleźć cukiernię, w której po podaniu hasła czekają słynne rurki “z wiatraka”
 • opiekę pilota i przewodników miejscowych
 • miejsca gratis dla opiekunów 1/15
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek VAT
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • przejazdu (sugerowany środek transportu - autobus miejski)

Opis wycieczki

 WIELKA BITWA NA MAŁYM GROCHOWIE... czyli rzecz o Powstaniu Listopadowym 1830 roku

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe - zryw niepodległościowy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku. Podczas gry miejskiej uczestnicy poznają historię tego bohaterskiego zrywu, a także przeniosą się w świat XIX Warszawy.

W PROGRAMIE - GRA MIEJSKA Z LICENCJONOWANYM PRZEWODNIKIEM: 

Miejsce: Trasa gry wiedzie przez miejsca związane z Powstaniem Listopadowym, a konkretnie z bitwą pod Olszynką Grochowską. Podczas gry uczestnicy poznaja też najciekawsze miejsca na Grochowie

Czas trwania: około 3 godzin

Cel: podczas gry uczniowie poznają historię dzielnicy z naciskiem na okres Powstania Listopadowego. Odwiedzą ważne dla tej części miasta miejsca, a także będą poszukiwać informacji o patronach ulic (związanych z powstaniem listopadowym). 

Przebieg gry: 

Uczniowie dzielą się na zespoły (do 5 osób). Następnie każda grupa otrzymuje informacje o zasadach i celach gry. W ciągu trzech godzin uczniowie muszą dotrzeć do 20 punktów, odnaleźć tam odpowiedzi na zagadki i uzupełnić formularze. Zadania ukryte są na kartkach wiszących w różnych miejscach. Ponadto na trasie czekają “agenci” na punktach, do których należy dotrzeć w określonym czasie i wykonać zadanie. Czasami grupy muszą skorzystać z wiedzy przechodniów i innych osób np. w kiosku ruchu lub w bibliotece. 

Jak wygląda gra? 

Uczestnicy, podzieleni na grupy przemierzają fragment miasta według ustalonego scenariusza. Każda z grup wyposażona jest w specjalnie przygotowane mapy z instrukcjami i podpowiedziami. Zadaniem grupy jest odnaleźć wskazane miejsca i poznać historię. Na trasie odnajdują wskazówki, spotykają ciekawe postaci i znanych bohaterów.

Jakie ma cele?

» Gra miejska integruje - uczestnicy działają w niewielkich zespołach 

» Gra miejska skłania do aktywności - uczestnicy dzięki własnemu sprytowi, inteligencji i spostrzegawczości muszą dotrzeć do celu 

» Gra miejska zmusza do zdrowej rywalizacji pomiędzy grupami - kto pierwszy zdobędzie cel - wygrywa 

» Gra miejska ma walory poznawcze - daje możliwość poznania miasta i jego historii

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com