Edukacyjne

KAZIMIERZ DOLNY dla najmłodszych

Cena 46-40+3op 39-35+3op 34-30+2op 29-25+2op 24-20+2op
1 dzień 170 zł 180 zł 200 zł 210 zł 240 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 20 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

  • szkoła podstawowa 1-4

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • realizację programu
  • wyżywienie zgodne z programem
  • opiekę pilota
  • miejsca gratis dla opiekunów 1/15
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Opis wycieczki

KAZIMIERZ DOLNY – jest to urocze małe miasteczko położone wśród wzgórz tuż przy rzece Wiśle. Perła architektury, Mekka artystów oraz atrakcyjny ośrodek turystyczny. 

PROGRAM:

Zbiórka pod szkołą i wyjazd

Dojazd do Kazimierz Dolnego - Rejs Statkiem po Wiśle

Wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem „W kazimierskich wąwozach” - Uczniowie poznają proces powstawania wąwozów, faunę i florę lasów liściastych, a także obserwują zmieniający się podczas wędrówki krajobraz. Opowiemy czym różni się głębocznica od wąwozu naturalnego i dlaczego nie w każdym regionie możemy spotkać te formy. Podczas wędrówki opowiemy o typowych roślinach występujących w lesie liściastym, o tym jakie mają one znaczenie dla przyrody i człowieka.

Warsztaty przyrodnicze do wyboru:

„Przepis na skamieliny” - Uczestnicy zajęć będą mogli obejrzeć z bliska i dotknąć prawdziwych skamieniałości, odtworzyć proces ich powstawania za pomocą wody, gipsu i współczesnych muszli oraz stworzyć rekonstrukcję życia morskiego z okresu kredy.

„Budujemy domki dla trzmiela i biedronki” - Uczestnicy będą mogli z bardzo bliska przyjrzeć się niezwykłym okazom owadów czy nauczyć się rozpoznawać te najbardziej pospolite.

„Miejska dżungla” - Podczas warsztatów poznamy mieszkające blisko nas zwierzęta, dowiemy się, co przyciąga je do osiedli ludzkich, jak sobie radzą, kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Uczniowie wykonają przyrodniczą widokówkę z wykorzystaniem metody scrapbookingu lub zakładki do książek metodą decoupage.

„Sowy – nocni łowcy” - Podczas warsztatów przybliżymy wiele zagadnień i wyjaśnimy zagadki związane z sowami występującymi w naszym kraju. Uczniowie wykonają przyrodniczą widokówkę z wykorzystaniem metody scrapbookingu lub zakładki do książek metodą decoupage.

Obiad 

Wizyta w piekarni Sarzyńskiego (z możliwością zakupu chlebowych kogutów)

Powrót pod szkołę

Istnieje możliwość modyfikacji programu w zależności od Państwa potrzeb po konsultacji z naszym biurem. Zmiany mogą się wiązać ze wzrostem lub obniżeniem kosztu biletów wstępu i przewodników miejscowych.

Zamiennie proponujemy:

Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem (Kościół Farny z najstarszymi w Polsce organami, rynek z renesansowymi kamienicami), Góra Trzech Krzyży, Ruiny zamku i baszta, dopłata do przewodnika do ustalenia.

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com