Edukacyjne

WROCŁAW EXPRES

Cena 46-40+3op 39-35+3op 34-30+2op 29-25+2op 25-20+2op 
1 dzień 165 zł 170 zł 175 zł 180 zł 190 zł
+koszt biletów PKP około 100-120 zł

Cena wycieczki dla grup powyżej 46 uczniów oraz poniżej 20 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.

Grupa wiekowa

 • szkoła podstawowa 6-8
 • szkoła średnia

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • realizację programu
 • wyżywienie zgodne z programem
 • opiekę pilota
 • miejsca gratis dla opiekunów 1/15
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek VAT
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • opłaty za bilety PKP

Zakwaterowanie

zakwaterowanie...

Opis wycieczki

Wrocław zwany jest miastem stu mostów rozciągających się nad Odrą, drugą co do długości rzeką w Polsce. Jest to miasto o wielowiekowej tradycji, przeplatające kulturę polską, niemiecką i czeską. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata, dzięki czemu w 2016 r. okrzyknięto je Europejską Stolicą Kultury. To tutaj licznych zabytków oraz porządku strzegą Krasnale, które spotkać można na każdym kroku. Warto pójść ich szlakiem, wtedy na pewno dotrzemy w ciekawe zakamarki tego pięknego miasta.

PROGRAM:

Spotkanie na dworcu PKP w godzinach porannych

Dojazd pociągiem do Wrocławia  

Hydropolis – nowoczesne centrum wiedzy o wodzie stworzone w zabytkowym, XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej. Hydropolis to połączenie edukacji ekologicznej i zabawy, jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu w Europie

Warsztaty z gleboznawstwa - żyzna gleba jest podstawowym warunkiem do rozwoju rolnictwa. Ale czym jest ta gleba? Aby się tego dowiedzieć wystarczy wziąć udział w warsztacie! Podczas niego uczniowie dowiedzą się jak zbudowana jest gleba. Zapoznają się z zagadnieniem erozji gleby i jej żyzności. Co jednak najważniejsze będą mogli zbadać przy pomocy sprzętu i odczynników laboratoryjnych jej właściwości.

Obiad

Wrocław – zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska z przewodnikiem: Stare Miasto, Rynek Główny z jednym z najpiękniejszych w Europie późnogotyckim Ratuszem, zabytkowe kamienice, słynna fontanna zbudowana ze szklanych płyt, Ostrów Tumski – najstarsza dzielnica Wrocławia

Czas do dyspozycji grupy

Przejście na Dworzec Główny wyjazd do Warszawy

Istnieje możliwość zwiedzania Wrocławia w formie gry miejskiej – dopłata 20 zł/osoba

Gra miejska QR-code

Gra wykorzystuje mapkę z QR kodami, które otwierają treści poszczególnych zadań. To alternatywna forma zwiedzania. Rozgrywka wymaga sporo współpracy wewnątrz drużyny oraz lekką i zabawną rywalizację między drużynami. Miejsca na trasie gry to najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne Wrocławia. W treściach zadań są wplecione informacje o danym miejscu, co sprawia, że gra idealnie nadaje się jako alternatywne i angażujące zwiedzanie.

Zamiennie do wyboru

Sky Tower - to pierwszy drapacz chmur we Wrocławiu i jeden z najwyższych budynków miasta, który ma aż 212 m wysokości. Punkt widokowy znajduje się na 49 piętrze.

Kolejkowo - największa w Polsce makieta kolejowa. Na ponad 700 mkw. zbudowano najbardziej znane miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. 

Zoo i Afrykarium – Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest najstarszą tego typu placówką w Polsce. Otwarty dla zwiedzających 10 lipca 1865r, w 2015r. obchodził 150-lecie. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. W zoo mieszka obecnie około 12000 osobników reprezentujących ponad 1100 gatunków! Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu pod ogólnym hasłem „ życiodajne wody Afryki”

Czas zwiedzania 2-3h 

Wyślij zapytanie:

wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com