Lublin – Majdanek: Historia, Pamięć i Kultura

Szczegóły wycieczki

1 dzień

Grupa wiekowa

szkoła podstawowa 7-8
szkoła ponadpodstawowa

Cena zawiera

przejazd autokarem
opłaty drogowe i parkingowe
realizację programu
opiekę pilota na całej trasie wycieczki
przewodników lokalnych
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie NNW uczestników wycieczki do kwoty 30 000 zł/osoba
podatek VAT
miejsca gratis dla opiekunów (1 opiekun na 15 uczestników)

Cena nie zawiera

wydatków własnych
obiad dwudaniowy z napojem – dodatkowo płatny 45-50 zł/osoba
ubezpieczenie kosztów rezygnacji – dodatkowo płatne 3,2% ceny wycieczki

Cena na zapytanie

Opis wycieczki

Lublin to jedno z najstarszych i najbardziej fascynujących miast wschodniej Polski. Ponad 700 lat historii, tradycja jagiellońska oraz wielowiekowe przenikanie się narodów, religii i kultur nadały mu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Doskonale zachowane Stare Miasto z renesansowymi kamienicami, klimatyczne place i zabytkowe świątynie tworzą przestrzeń, w której historia jest wciąż żywa.

Podczas wycieczki uczestnicy poznają zarówno dawne oblicze regionu, odwiedzając Muzeum Wsi Lubelskiej – jeden z najciekawszych skansenów w Polsce – jak i trudne dziedzictwo XX wieku, zwiedzając teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Program uzupełnia spacer po najważniejszych zabytkach Lublina: Rynku, Bramie Krakowskiej, Archikatedrze oraz reprezentacyjnym Krakowskim Przedmieściu.

Program wycieczki

Dzień 1

Zbiórka i wyjazd w godzinach porannych.

Muzeum Wsi Lubelskiej – Podróż do przeszłości Naszą przygodę zaczynamy od jednego z najpiękniejszych skansenów w Polsce.

  • Spacer z przewodnikiem po malowniczym terenie.
  • Zobaczymy, jak wyglądało życie codzienne dawnej wsi, dworów i miasteczek.
  • Odkryjemy autentyczne chaty, wiatraki i warsztaty rzemieślnicze.

Państwowe Muzeum na Majdanku – Lekcja Pamięci Ważny punkt programu o charakterze historyczno-edukacyjnym.

  • Zwiedzanie terenów byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, z którego hitlerowcy uczynili jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi.
  • Uczniowie w powadze poznają historię II wojny światowej, odwiedzając baraki i miejsca upamiętnienia ofiar.

Lublin: Stare Miasto – Perła Renesansu Na zakończenie dnia udamy się na spacer po urokliwym sercu miasta, by poczuć jego niepowtarzalną atmosferę. W programie m.in.:

  • Wzgórze Zamkowe i Brama Grodzka
  • Rynek: Spacer po urokliwym placu pełnym kolorowych, renesansowych kamieniczek.
  • Trybunał Koronny: Dawny Ratusz i miejsce historycznych sądów.
  • Plac Po Farze: Klimatyczne ruiny z widokiem na panoramę miasta.
  • Archikatedra: Zobaczymy słynną Zakrystię Akustyczną i kopię „Całunu Turyńskiego”.
  • Brama Krakowska: Symbol miasta i brama do dawnego grodu.
  • Krakowskie Przedmieście i Plac Unii Lubelskiej.

Powrót w godzinach wieczornych.

Dodatkowe informacje

Zamiennie polecamy:

  • Dla grup zainteresowanych lokalną tradycją polecamy Muzeum Cebularza – interaktywne zajęcia, podczas których uczniowie poznają historię Lublina od strony kulinarnej i wezmą udział w pokazie wypieku regionalnego cebularza.

Szczegóły wycieczki

1 dni

Grupa wiekowa

szkoła podstawowa 7-8
szkoła ponadpodstawowa

Zapytaj o wycieczkę


Dane Szkoły / Firmy / Instytucji:


Dane osoby zamawiającej:

Kontakt
Dzień dobry,
Masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną

Dziękujemy, Twoje zapytanie zostało przesłane.

Wkrótce skontaktujemy się w sprawie wycieczki.

Szybki kontakt

Zostaw swój numer - odezwiemy się do Ciebie

Dziękujemy, właśnie otrzymaliśmy Twój numer

Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe